BFO
Budapesti Fesztiválzenekar

Zene éjszakája – csak klasszikusan

Budapest, Belváros 2018. november 17. 18:00

A koncertről

Az esemény 18:00-tól éjfélig tart.

Közreműködő együttesek: Budapesti Fesztiválzenekar, Óbudai Danubia Zenekar, Budafoki Dohnányi Zenekar, Anima Musicae Kamarazenekar, Fischer Annie-ösztöndíjasok

A minikoncerteken ízelítőt kaptok: Monteverdi, Vivaldi, Mozart, Paganini, Beethoven, Dvořák, Csajkovszkij, Ravel, Albeniz, Bartók, Gershwin, Joplin, Bernstein, Piazzolla

Helyszínek: Három Holló, Kék Ló, Szimpla, Magvető Café, Jelen Bisztró, Kazimir, Mika Tivadar, Mazel Tov

Az eseményen a részvétel ingyenes.

Szimpla Kert

Szimpla Kert, 18:00
„Éneklő hegedű”
Niccolò Paganini: Cantabile
Edward Elgar: Salut d’Amour
Johann Sebastian Bach – Charles Gounod: 1. prelúdium
Ludwig van Beethoven: Románc
Gabriel Fauré: Aprės un Rêve
Dmitrij Dmitrijevics Sosztakovics: Románc
Jules Massenet: Thaïs – Meitáció
Camille Saint-Saëns: Cantabile a Sámson és Delilából
Fritz Kreisler: Liebesleid
Camille Saint-Saëns: A hattyú
Fritz Kreisler: Schön Rosmarin

Budapesti Fesztiválzenekar: Hrib Radu (hegedű) • Báll Dávid (zongora)

 

Szimpla Kert, 19:00
Johann Sebastian Bach: a-moll fuvolapartita
Jean-Baptiste Barriere: Sonata IV.
Szentpáli Roland: Caprice No. 1
Jaco Pastorius: The chicken
Szentpáli Roland: Pearls
Øystein Baadsvik: Fnugg
Steven Verhelst: Song for Japan

Lukács Gergely (Fischer Annie-ösztöndíjas), Tóth Bence (tuba) • Pecze Balázs (trombita)

 

Szimpla Kert, 20:00
Francis Poulenc: Szextet
ifj. Johann Strauss: Perpetuum mobile
Johann Strauss: Gitana-galopp
Johann Strauss: Neue pizzicato polka
Johann Strauss: Éljen a magyar!
Norman Hallam: Dance suite

Budapesti Fesztiválzenekar: Varga Fruzsina (fuvola) • Berta Beáta (oboa) • Csalló Roland (klarinét) • Tallián Dániel (fagott) • Bereczky Dávid (kürt) • Mali Emese (zongora)

 

Szimpla Kert, 21:00
Lowell E. Show: Frippery 1.2.6.
Jeffrey Agrell: Gospel time
Bill Reichenbach: Back to the fair
Wagner Csaba: Pari e dispari
Antonio Carlos Jobin: No more blues
Duke Ellington: Caravan
Erroll Garner: Misty
Joe Zawinul: Mercy, Mercy, Mercy
Tommy Flanagan: Fright train
Bazsinka Mihály: Always Sunday

Budapesti Fesztiválzenekar: Szakszon Balázs, Sztán Attila, Bence Csaba, Wagner Csaba (harsona) • Bazsinka Mihály (szaxofon) • Bazsinka József (tuba) • Herboly László (ütőhangszerek)

Jelen Bisztró

Jelen Bisztró, 19:00
Gabriel Fauré: Clair de lune, Op. 46/2
André Caplet: Viens! Une flûte invisible soupire...
Claude Debussy: Arabesque
Claude Debussy: Paysage sentimental
Claude Debussy: Romance – Voici que le printemps
Jules Massenet: Elégie
Erik Satie: Gnossiennes (részletek)
Erik Satie: La diva de l’Empire
Léo Delibes: Le rossignol

Zemlényi Eszter (Fischer Annie-ösztöndíjas) (ének) • Scheuring Kata (Fischer Annie-ösztöndíjas) (fuvola) • Farkas Mira (hárfa)

 

Jelen Bisztró, 20:00
Wolfgang Amadeus Mozart: D-dúr divertimento
Weiner Leó: Divertimento
Részletek a Star Wars zenéjéből
Carlos Gardel: Por una cabeza

Anima Musicae Kamarazenekar: Vajda Barnabás, Szabó Gábor (hegedű) • Sándor József (brácsa) • Váray Péter (cselló)

 

Jelen Bisztró, 21:00
Orbán György: Albumlapok
Franz Schubert: Katonanóta
Jules Massenet: Thaïs – Meditáció
Antonín Dvořák: Keringő
Léo Delibes: Mazurka, Csárdás – a Coppelia című balettből
Scott Joplin: Ragtime
Astor Piazzolla: Libertango

Budapesti Fesztiválzenekar: Gál-Tamási Mária, Gulyás Emese (hegedű) • Polónyi István (brácsa) • Liptai Gabriella (cselló)

 

Jelen Bisztró, 22:00
Ludwig van Beethoven: Szerenád, Op. 25
Niccolò Paganini: Cantabile
Gioachino Rossini: G-dúr fuvolanégyes
Agustín Barrios Mangore: La Catedral – 1. és 3. tétel
Gioachino Rossini: A tolvaj szarka – nyitány

Budapesti Fesztiválzenekar: Jóföldi Anett (fuvola) • Iván Tímea (hegedű) • Juhász Barna (brácsa) • Csáki András (gitár)

 

Jelen Bisztró, 23:00
Dmitrij Dmitrijevics Sosztakovics: 5 darab vonósnégyesre
Carl Maria von Weber: B-dúr klarinétötös

Budapesti Fesztiválzenekar: Pilz János, Nagy Gabriella (hegedű) • Rajncsák István (brácsa) • Kertész György (cselló) • Szitka Rudolf (klarinét)

Kazimír

Kazimír, 19:00
Marco Uccellini: Aria sopra la Bergamasca
Andrea Falconieri: Passacaglia
Giovanni Battista Fontana: Sonata XVI. a tre violini
Biagio Marini: Sonata sopra la Monica
Tarquinio Merula: Ciaccona
Antonio Vivaldi: A négy évszak – részletek

Budapesti Fesztiválzenekar: Gulyás Emese, Lesták Bedő Eszter, Oláh Gyöngyvér (barokk hegedű) • Reinhardt Nikoletta (barokk brácsa) • Mahdi Kousay (barokk cselló) • Sipos Csaba (barokk bőgő) • Dinyés Soma (virginál)

 

Kazimír, 20:00
Wolfgang Amadeus Mozart: D-dúr divertimento
Antonín Dvořák: Amerikai vonósnégyes – 1. és 4. tétel
Weiner Leó: 2. divertimento – 1., 2. és 4. tétel
Ira & George Gershwin: Oh, Lady be Good

Budapesti Fesztiválzenekar: Szlávik Zsuzsanna, Kovács Erika (hegedű) • Bodolai Cecília (brácsa) • Eckhardt Éva (cselló)

 

Kazimír, 21:00
Giuseppe Torelli, Joseph Haydn, Bartók Béla és Carlos Gardel: Duók hegedűre és gordonkára

Budapesti Fesztiválzenekar: Eckhardt Violetta (hegedű) • Szabó Péter (cselló)

Három Holló

Három Holló, 19:00
Russell Hartenberger: Raghavan
Johann Sebastian Bach: 4-szólamú korálok
Georg Philipp Telemann: 7. (D-dúr) fantázia
Georg Philipp Telemann: 6. (d-moll) fantázia
Eugene Novotney: A minute of news
Compagnie Kahlua: Ceci n'est pas une balle

Janca Dániel (Fischer Annie-ösztöndíjas) (ütőhangszerek)

 

Három Holló, 20:00
Just a Closer Walk
Scott Joplin: The Entertainer
Claude Debussy: Holdfény
Claude Debussy: A kis néger
William Christopher Handy: St. Louis Blues
David Short: Tangó
Gershwin-egyveleg
Nino Rota: Édes élet
Nino Rota: Nyolc és fél
Hoagy Carmichel: Stardust
Beatles-egyveleg

Budapesti Fesztiválzenekar: Czeglédi Zsolt, Póti Tamás (trombita) • Szőke Zoltán (kürt) • Sztán Attila (harsona) • ifj. Bazsinka József (tuba)

 

Három Holló, 21:00
Mozart-kommandó
Wolfgang Amadeus Mozart: Esz-dúr divertimento, K. 159d – 1. tétel
Wolfgang Amadeus Mozart: D-dúr fuvolanégyes, K. 285 – 1. tétel
Wolfgang Amadeus Mozart: B-dúr vonóstrió, K. 266 – 3. tétel
Wolfgang Amadeus Mozart: B-dúr fagottverseny – 1. tétel
Wolfgang Amadeus Mozart: D-dúr fuvolaverseny – 1. tétel
Wolfgang Amadeus Mozart: Esz-dúr sinfonia concertante – 3. tétel

Műsorvezető: Elek Ányos előadóművész • Óbudai Danubia Zenekar

 

Három Holló, 22:00
Georges Bizet: Az arles-i lány-szvit – Farandole
Maurice Ravel: Pavane egy infánsnő halálára
Joseph Lanner: Schmetterlinge Walzer
Antonín Dvořák: Szláv tánc
Pjotr Iljics Csajkovszkij: A diótörő – Virágkeringő
Bartók Béla: Román népi táncok
Kodály Zoltán: Háry János-szvit – Dal és Intermezzo

Budapesti Fesztiválzenekar: Selmeczi Gábor, Kostyál Péter (hegedű) • Fekete Zoltán (brácsa) • Martos Attila (bőgő)

Mika Tivadar Mulató

Mika Tivadar Mulató, 19:30
Maurice Ravel: Menuet antique
Maurice Ravel: Pavane egy infánsnő halálára
Maurice Ravel: Sonatine
Claude Debussy: Ballet
Claude Debussy: La plus que lente
Claude Debussy: Clair de lune
Claude Debussy: Tarantelle styrienne

Budapesti Fesztiválzenekar: Szabó Levente, Szefcsik Zsolt (hegedű) • Bolyki László (brácsa) • Markó György (cselló)

 

Mika Tivadar Mulató, 20:30
Luigi Boccherini: Éjjeli őrjárat
Léo Delibes: Virágok tánca
Isaac Albéniz: Asturias, Sevilla
Astor Piazzolla: Libertango
Bartók Béla: Román népi táncok
George Gershwin: Lullaby

Anima Musicae Kamarazenekar: Borsos Kata, Kiss Enikő (hegedű) • Szabó Tamás (brácsa) • Kónya Attila (cselló) • Gyetvai Gábor (nagybőgő)

 

Mika Tivadar Mulató, 21:30
Hangszerbemutató koncert – fuvola, altfuvola és piccolo
Claude Debussy: Egy faun délutánja – részlet
Johann Sebastian Bach: a-moll partita – részlet
Luciano Berio: Sequenza – részlet
Claude Debussy: Syrinx
Antonio Vivaldi: A pacsirta – fuvolaverseny – részlet
Antonio Vivaldi: Piccoloverseny – részlet
Virtuóz zenekari részletek

Drahos Rebeka (Fischer Annie-ösztöndíjas) (fuvola)

Magvető Café

Magvető Café, 19:00
Manuel de Falla: Siete canciones populares españolas (Hét spanyol népdal) – részletek
Balogh Máté: Fiatal asszonyok éneke (József Attila versére)
Bartók Béla: Az éjszaka zenéje
Eötvös Péter: Goretsch! Goretsch! (Marina Tsvetaeva versére)
Maurice Ravel: Les oiseaux tristes
Orbán György: Spanyol dalok

Molnár Anna (Fischer Annie-ösztöndíjas) (ének) • Koltai Katalin (gitár)

 

Magvető Café, 20:00
Liszt Ferenc: Csárdás Macabre
Sergey Rachmaninov: Prelűdök – válogatás
Claude Debussy: Holdfény, Passepied
Liszt Ferenc: XIV. magyar rapszódia

Szabó Marcell (Fischer Annie-ösztöndíjas) (zongora)

 

Magvető Café, 21:00
Pjotr Iljics Csajkovszkij: Vonósszextett, Op. 70, „Firenzei emlék”

Budapesti Fesztiválzenekar: Biró Ágnes, Tuska Zoltán (hegedű) • Kostyál Péter, Gálfi Csaba (brácsa) • Sovány Rita, Kertész György (cselló)

 

Magvető Café, 22:00
Astor Piazzolla: Tristeza de un doble A
Heitor Villa-Lobos: A fekete hattyú dala
Gaspar Cassado: Preludio-Fantasia szólócsellóra
Paul Reade: A viktoriánus konyhakert – Prelude és Nyár
Sergiu Natra: 2 héber népdal
Gilad Cohen: Trió furfangos klarinétra, bánatos csellóra és töprengő hárfára

Budapesti Fesztiválzenekar: Ács Ákos (klarinét) • Mód Orsolya (cselló) • Polónyi Ágnes (hárfa)

 

Magvető Café, 23:00
Bartók Béla: Hegedűduók
Eugène Ysaÿe: II. szólószonáta

Soós Máté (Fischer Annie-ösztöndíjas), Soós Áron (hegedű)

Kék Ló

Kék Ló, 19:00
Antonín Dvořák: F-dúr („Amerikai”) vonósnégyes
Weiner Leó: Divertimento

Anima Musicae Kamarazenekar: Revóczky Ottília, Kovács Csilla (hegedű) • Bartók Tamás (brácsa) • Stoll Péter (cselló)

Mazel Tov

Mazel Tov, 23:00
Georg Friedrich Händel: Vízizene – részletek
Antonio Vivaldi–Johann Sebastian Bach: a-moll concerto
Wolfgang Amadeus Mozart: F-dúr divertimento
Chick Corea: Gyermekdalok
Gioachino Rossini: Per Quattro
Glenn Miller: Moonlight serenade, In the mood

Budafoki Dohnányi Zenekar / Budapest Saxophone Quartet: Horváth Marcell (szopránszaxofon) • Puskás Levente (altszaxofon) • Tószegi Bernát (tenorszaxofon) • Nagy Viktor (baritonszaxofon)