Váltás mobil nézetre
ms

10:30 Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Mendelssohn: h-moll vonósszimfónia, No. 10

Mendelssohn: d-moll hegedűverseny

Liszt Ferenc Kamarazenekar, Baráti Kristóf – hegedű

 

11:30 Fesztivál Színház

Schumann–Liszt: Widmung

Schumann: Geistervariationen, WoO 24

Schumann: fisz-moll szonáta, op. 11 – I. tétel

Schumann: Fantasiestücke, op. 12/1, 2 (Des Abends, Aufschwung)

Schumann: Toccata, op. 7

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem növendékei: Boros Tekla, Balogh Ádám, Vörös Elma Dóra, Kovács Gergely, Váradi László

 

12:30 Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Schumann: Bevezetés és Allegro, op. 134

Schumann: a-moll zongoraverseny, op. 54

Budapesti Vonósok, Kovács János, Fejérvári Zoltán – zongora

 

14:00 Fesztivál Színház

Mendelssohn–Yampolsky: Rondo Capriccioso hegedűre és zongorára

Schumann: Esz-dúr zongoranégyes, op. 47
Kelemen Barnabás – hegedű, Kokas Katalin – brácsa, Fenyő László – cselló, José Gallardo – zongora

 

15:00 Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Mendelssohn: Hebridák – nyitány, op. 26

Schumann: IV. szimfónia, op. 120

MÁV Szimfonikus Zenekar, Csaba Péter

 

16:00 Fesztivál Színház

Schumann: Märchenerzählungen, op. 132

Mendelssohn: Oktett, op. 20

A Budapesti Fesztiválzenekar muzsikusai: Eckhardt Violetta, Bujtor Balázs, Pilz János, Berentés Zsuzsanna – hegedű, Gálfi Csaba, Sipos Gábor – brácsa, Sovány Rita, Mahdi Kousay – cselló, Ács Ákos – klarinét, Palojtay János – zongora

 

17:00 Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Mendelssohn: III. (a-moll, „Skót”) szimfónia, op. 56

Pannon Filharmonikusok, Vass András

 

18:00 Fesztivál Színház

Mendelssohn: Dalok szöveg nélkül

E-dúr, op. 19, No 1; a-moll, op. 19, No. 2;

A-dúr, op. 19, No. 3; g-moll, op. 19, No. 6;

E-dúr, op. 30, No. 3; fisz-moll, op. 30, No. 6;

g-moll, op. 53, No. 3; a-moll, op. 62. No. 5

Rondo capriccioso, op. 14

Andante és Allegro assai vivace négy kézre, op. 92

Várjon Dénes, Simon Izabella – zongora

 

19:00 Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Schumann: II. (C-dúr) szimfónia, op. 61

Nemzeti Filharmonikusok, Kocsis Zoltán

 

20:00 Fesztivál Színház

Schumann: Öt dal, op. 40

Schumann: Liederkreis, op. 39

Anna Lucia Richter – szoprán, Michael Gees – zongora

 

21:00 Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Mendelssohn: Szentivánéji álom

Nyitány és kísérőzene, op. 21, op. 61

Budapesti Fesztiválzenekar, Fischer Iván

Anna Lucia Richter, Nora Fischer – ének, Pro Musica Leánykar (karvezető: Szabó Dénes), a Színház- és Filmművészeti Egyetem másodéves zenés színész osztálya (osztályvezető: Novák Eszter, Selmeczi György)